top of page

Cesta Vlčice

Pobyty v Srdci Lesa s divokými ženami a silami země

IMG_0089.jpg

Prožitkové, probouzející, léčivé pobyty v náručí přírody a dalších žen na cestě

V přítomnosti ticha, v odpověď na mou modlitbu, pročísla Cesta Vlčice stojatý vzduch nečinnosti, tak, jako letní bouřka osvěží vydýchaný vzduch. Tak, jako kapky deště svlažují vyprahlou zemi, tak mě probudila vize pobytů žen u mě na Červánku, v kouzelné chaloupce v náručí přírody. 


V lese nedaleko za humny, našla jsem svou divokost, své spojení se Zemí. Mám to spojení v posvátné úctě a ráda jej hýčkám. Kdykoli se totiž vzdálím, z tohoto prostoru jemného propojení s tím, co je naším tělem, dýchajícím organismem přírody, ztrácím pomalu i sama sebe. Naše tělo, a tělo Matky Země je jedním. Naše srdce bije zrovna tak jako její. Když jí nasloucháme, nasloucháme rytmu života. Známe jeho kroky, vidíme cesty, kudy se ubírat. Vnímáme pachy a snadno čteme jiné bytosti i jejich záměry. Chráníme tak sebe a své city. Víme, komu se otevřít, a komu raději zavřít dveře. Na koho zavrčet, a komu jemně přitisknout čumák na tvář v přátelském gestu. Vlčice ví. A spojení s touto prapůvodní silou ženy je pro mě jednou z nejmocnějších archetypálních prací. Pomáhá mi vnímat sebe, vnímat život. Klást správné otázky a vyhnout se nesprávným lidem. 


Naše instinkty byly poraněny, potlačeny a zatlačeny do pozadí v naší snaze zapadnout do společnosti, býti dobrými děvčaty, hodnými holkami, vzornými manželkami. Ta síla přirozenosti se však dere na povrch, neb nasloucháš svému srdci a ptáš se po pravdě. Vím to! Jinak bys tu nebyla a nečetla tyto řádky.

 

Vše co hledáme, hledá také nás. To, co je naše, nám nikdo nemůže vzít. Občas je nám třeba jen se na malou chvíli zastavit a naslouchat zurčení potoku, či ševelení větru v korunách stromů, sledovat západ slunce, a naučit se znovu milovat. Spočinout s těmi, které následují svoje touhy. Nitku po nitce se napojovat zpět na svou divokost, na instinktivní síly v Duši. S velkou láskou a vděčností ti budu průvodkyní na této cestě objevení své prapůvodní síly, vycházející ze spojení se zemí, ve spojení s tím, co je v tobě nespoutané, divoké a tak živé.

To je právě to místo, po kterém toužíš, které hledáš. Je to místo, kde jsi zdravá, celistvá a plná života. Kde všechny tvé sny mají jasné barvy a obrysy, a kde věříš, že je možné je uskutečnit. Je to místo, kde zní tvá nejhlubší vnitřní pravda. 

Nabízím ti podporu a vedení na této cestě do nitra, do Tvého vlastního lesa snů. Do míst, kde jsi divoká a nespoutaná, kde jsi sama sebou bez kontroly a příkras. Protože tak ji jedinečná! Taková jsi byla stvořena a takovou chceš skutečně být. Pro nikoho jiného. Pro sebe! Být tu sama pro sebe, se vším, kým jsi, se vším, co je v tobě přítomno. Nebuď dále plochou ve svém prožívání, vydej se se mnou na Cestu Vlčice.

Není nad to občas ztratit hlavu.. a najít sebe!

IMG_8993.jpg

Záměr Cesty Vlčice - propojení se svou divokou esencí a podstatou 

2-3 denní pobyt v kouzelné lesní chaloupce v Petrově u Prahy pro 4-5 žen
 

Náplň programu organická, jako život sám, ale vtiskneme mu i strukturu, abychom si jen tak nehýřily lesem.. anebo že by?:))

  • společné sdílení - to, co nám leží na srdci, naše příběhy, a to, co je otevřeno právě v prostoru

  • často v návaznosti na témata společná vedená meditace s prvky Theta healingu, tedy léčení a přepisu různých programů, strachů, traumat a bolestí, ve velké lehkosti a tím nejvyšším možným způsobem

  • Ceremonie s kakaemtanec, bubnování, zpěv

  • Vytí s vlky - tohle rozhodně musíte zažít!

  • Oheň - živel jež tančí vášní a který v nás probouzí mnohé. Tuto medicínu ideálně servírovat každý den!

  • procházky po lese, mezi skalami, potokem, komunikace s bytostmi přírody jež hovoří v tichu

  • medicína zvířat, jež je u mě vždy přítomna skrze mou smečku psů a koček, též v možnosti zajít ke stádu koní, které neuvěřitelně pracují s energií člověka a léčí jej

  • práce se silovými předměty - zjisti, že cítíš mnohem více, než si zatím myslíš, nauč se naslouchat bytostem, jež jsi dosud třeba nerozuměla

  • společné tvoření - vykuřovadla, šperky,...

Každý pobyt bude přizpůsoben přesně tomu, co bude v danou chvíli aktuální, a jaký záměr či téma přijde. Podle toho se také bude odvíjet program. 

Moc se těším na každou z vás, a na společně prožité chvíle, jež změní běh dění!

S láskou
Aneta

IMG_9390.jpg

Přihlas se k mailingu, kde se dozvíš o plánovaných událostech

Děkuji a věř, že tě nebudu zahlcovat, sama to nemám ráda:))

Ženy, které běhají s vlky

Všechny jsme naplněny touhou být nespoutané. Tato touha je však omezována "protilátkami" ověřenými tradicí. Učili nás se za ni stydět. Nechávaly jsme si růst dlouhé vlasy a používaly je k zakrývání svých citů. Stín Divošky nás však stále provází - a ať jsme, kde jsme, ten stín, který nás pronásleduje, má čtyři nohy.

~ Clarisa Pinkola Estés

Kniha - Ženy, které běhaly s vlky - se stala mou průvodkyní v dobách temna. Byla mi přítelkyní, když jsem se ocitala v zemi nikoho, kdy jsem byla zdánlivě opuštěna. Vždy jsem v ní našla útěchu a pochopení. Kdykoli ji otevřu, čtu ve své vlastní Duši, mnoho mě o ní a jejích cyklech naučila. Proto ji s láskou doporučuji každé ženě, která se vydává cestou Svobody. Jsem Vlčicí srdcem i duší, a svolávám sobě podobné - ty, které již slyší tuto hlubokou touhu Duše, navrátit si divokost. 
Staň se též ženou, která běhá s vlky!

EM0R0145.jpg
bottom of page