top of page

Laskavý příběh


Sledovala jsem slunce, pomalu ukončující pouť toho dne v našich životech. Zatímco se kotouč světla povaloval na hřebenech lesa v dáli, přála jsem si, aby ta chvíle trvala věčnost. Aby slunce nikdy nezašlo a já mohla tu krásu sledovat stále.


V tu stejnou chvíli jsem pocítila vlákna lpění a chtění, udržet si to krásné navždy. Něco ve mě se zachichotalo. Do vědomí plně vstoupilo pochopení, že to jediné platné je Teď a Tady, které se každou chvíli mění. Jeho plné prožití bez uchopení - propuštění, kdy další Teď a Tady se otevírá.


Byl to léčivý čas pro sebe, tak jako vždy když v tichu sebe spočinu s přírodou, Matkou Zemí.

Červánky již zalily oblohu, a pomaloučku se šeřilo. Svěsila jsem nohy na zem a seskočila ze své sledovací plochy. Šourala jsem se s otevřeným srdcem i vnímáním přes pastviny směrem k domovu. Přes tu všechnu krásu, ke mě doléhající, v mém nitru smutek probublával. Dovolila jsem si jej cítit, přiznat, být s ním.


A pak přišel OnMířil ke mě přes pastvinu, a zastavil se přede mnou. Laskavost v jeho očích otevírala ještě více mé milující srdce. Pozdravila jsem jej přátelsky, a dlaň přitiskla na jeho čelo. Spočinuli jsme tak dlouho, jen tak spolu byli. Hladila jsem jej a cítila, kolik energie proudí mezi námi. V násobku toho, co dám, dostávám.


Obdivovala jsem se jeho kráse, proplétala prsty hřívou. Mysl má za chvíli započala bloudit jinde, tam kde mnoho smutku mého pramení. Smutek jež se rozlévá mnou a nevidět mě brání, co přede mnou je právě Tady a Teď za požehnání.


A pak v mém nitru slyším jeho upřímný a laskavý hlas “Netrap se”Pohlédnu na něj a říkám “já vím, děkuji ti”A v jeho očích se promění, probleskne jiskra poznání. Stalo se něco, na co dlouho čekal.


Někdo jej slyší.


Začíná zívat, mnoho tenze opouští jeho tělo, a on zase věří.

“Ano příteli, rozumím ti”


A on stále zívá. Pokládá mi hlavu na tu mou, a pak si mě přitáhne blíž, tak, abych jej obejmula. A tak tam stojíme v bezčasí, zatímco se koupu ve vděčnosti.


A tak začíná i pokračuje můj příběh o tom, jak jsem si navrátila dar naslouchání řeči zvířat


0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page